Přesun na obsah

Dnes je 27.1.2022

Svátek má IngridVodák

Přišla bouře zlámala jim pádla vesla...


Vodák na Sázavě

24.-29.července

V neděli 24.července jsme si zbalili pár švestek a dopravili se do Kácova odkud jsme měli ráno vyplouvat :) Večer jsme zašli do místního Kácovského pivovaru ochutnat pivečko. Bylo opravdu vynikající.

PONDĚLÍ:

Ráno jsme šli převzít lodě, pádla, vesty a vypluli jsme. Náš cíl byl Kemp Kuchelík v Ratajích nad Sázavou. Bylo to zhruba 20km. Cestou jsme viděli zámek Český Šternberk a projeli přes hezké jezy. Den plynul a nikdo se neotočil, bylo to divné...na posledním jezu, přímo u kempu se konečně jedna kanoi otočila, posádka (Klára s Filipem) musela loď opustit kapku ve spěchu, takže jsme museli honit jedno pádlo, ale vše dobře dopadlo.

   

ÚTERÝ:

Ráno se samozřejmě nikomu nic nechtělo :D když už jsme se konečně vydali na cestu, tak jsme většinu cesty soulodili. Ten den se nic zvláštního nestalo, jen pár lidí to neukočírovalo a skončilo v křoví :D Nakonci dne nás čekal krásný jez z kterého nikdo nevyšel suchý, jelikož hodně cákal, ale někteřé to neodradilo a koupali se tam. Pozdě odpoledne jsme dorazili do Kempu Pod Vrbou ve městě Sázava, kde jsme přespali. Šli jsme se podívat na klášter a do Tesca.

      

 STŘEDA:

 Cíl-hotel Kormorán ve Zlenici. Opět jsme skoro celý den soulodili :D Když jsme dorazili na místo, rozhodli jsme se, že si uděláme oheň a společně si opečeme buřty. Příjemný večer plný hraní a zpěvu a taky štípacích lítacích mravenců, nebo co to bylo :)

      

 ČTVRTEK:

Ve čtvrtek si s námi počasí pěkně hrálo, jednu chvíli bylo pěkné vedro a v další byl pěkný slejvák, někteří ho museli přečkat pod mostem, někteří v hospodě. Všichni byli určitě rádi, když jsme večer dorazili do kempu FK Fercom v Týnci nad Sázavou. Byl to poslední společný večer a pěkně se to zvrhlo :D

      

PÁTEK:

To byl nejlepší úsek, nemuselo se moc pádlovat, protože tam byli krásný peřeje. Kvůli dvěma holkám museli zastavit elektrárnu :D a Lucka s Jirkou hezky skončili na jednom jezu pod vodou. Nakonec jsme se ale všichni (23lidí) živí a zdráví dostali do Pikovic, kde jsme odevzdali lodě a počkali na vlak.

     

 

Byl to nejlepšejší týden o prázdninách, doufám, že si to všichni užili a věřím, že to zopakujeme.

 

Přikládám pár videí a doufám, že se pobavíte:

1.video

2.video

3.video

Naposledy přidaná fotka:

Kreativní klubovna - Háčkování 4. 12. 2021