Přesun na obsah

Dnes je 27.11.2021

Svátek má XenieMultikino 2021

Po několika letech tu bylo opět multikino.


17. - 18. 9.

Jura s Terkou připravili Kasalovic stodolu na promítání, vyvěsili plátno, profesionálně zavěsili projektor a rozestavěli sedačky. Poté, když nastal pátek a blížila se 4. hodina, bylo vše nachystáno a stačilo jen začít. A teda taky aby přišel náš úžasný zdroj a vybírač filmů, Verča. Ta ale přišla včas a tak, chvíli po čtvrté, když se i nashromáždilo několik diváků a hlavně malých dětí, se mohlo začít. První film, animovaná pohádka, byla vážně něco. Hodně se tam zpívalo, pobíhala tam jakási opička a hlavně se podařilo doručit píseň o lásce tomu, komu měla být určena. 

Poté jsme se pomalu přesunuli do kaple na faru, kde byla mše. No a hned potom jsme zas všichni pelášili ke Kasalům do stodoly.

V mezičase bylo možné zahlédnout několik slečen, pokoušejících se na dvoře tancovat jakýsi tanec, ale o to tu nejde. Mnohem úžasnější byl pan výčepní Šalut, který zběsile roztáčel do kelímků šťávu a svlažil tak naše vyschlá hrdla. Taky hlad byl brzo zahnán spoustou napečených buchet a sušenek, za které moc děkujeme. 

IMG20210917190559No a v sedm jsme to rozjeli dále. Nejdřív jsme se podívali na jednu z krátkých reklam vytvořených kluky na starší chaloupce a pak už přišlo to, na co většina z nás čekala, fotky z chaloupek a toho, co se událo za minulý rok.

No a potom byl další animovaný film, tentokrát ale o dost šílené rodince, která bojovala proti robotům obsazujícím naši planetu. Musím říct, že bláznivější film by člověk hledal docela dlouho. Ale i tak nám diváci rajčata na plátno neházeli, takže se dá říct, že to bylo pěkné.

No a protože už nás postupně opouštěli mladší děti, mohli jsme se pustit i na vážnější díla. To s tímhle filmem sice moc nevyšlo, protože tam byla spousta přerostlých žab, slimáků a všemožného hmyzu, který si rád pošmáknul na nešikovných lidech, ale nakonec to dobře dopadlo. 

Po tak dlouhém večeru taky přišly vhod pomazánky, které má na svědomí taky Šalut a různé ňamky, jež se u filmů dobře křoupaly. 

Na další film zbyli jen nejsilnější a nejodolnější účastníci, kteří se až na pár výjimek už úplně usídlili na dekách a podložkách přímo před plátnem, kde si zalezli do spacáků. Film byl srdceryvné drama o lásce, kde úplně nevím, zda to dopadlo dobře nebo ne.

A na závěr jsme si pustili jedno moc staré dílo plné knoflíků, malých kluků a bojování. Ale řekl bych, že většině z nás, se to dokoukat nepovedlo, natož to shlédnout úplně celé, tudíž když film skončil, ti co ještě nespali vypli projektor, zalezli do spacáků a byli tam až do rána.

IMG20210917160321

 

Naposledy přidaná fotka:

Kreativní klubovna - Vyrábění z korálků 23. 10. 2021