Přesun na obsah

Dnes je 27.11.2021

Svátek má XeniePříměstský tábor 2021

Týden plný her, studia a výletů


Na závěr letošních prázdnin jsme měli připravený příměstský tábor. Celý tento tábor byl pro děti, které tento rok chodily na základní školu. Tedy se nám na pět dní sešlo 24 dětí, které mezi sebou měly až devítiletý věkový rozdíl. To ale nebyla překážka pro užitý týden.

Hned v pondělí jsme se sešli v devět hodin a po bloku seznamovacích her a výborném obědě ve školní jídelně se děti seznámily se studentem Francisem Crickem. Ten jim pověděl, že by rád něco vyzkoumal a stal se slavným, bohužel zatím neví, co.

Proto děti strávily odpoledne mezioborovými kvízy. V pět hodin odpoledne jsme se rozloučili a šli se vyspat domů k maminkám.

Úterní dopoledne jsme strávili hraním divadelních scének a rozvíjením umění improvizace. Po obědě jsme vyrazili autobusem do Žďáru nad Sázavou, kde na nás na zámku čekalo povídání nesoucí název “Odkud je blízko ke hvězdám”. Poté jsme se šli také podívat na poutní kostel na Zelené hoře, o kterém byla část vyprávění.

Třetí den se nesl v duchu velkého výletu. Hned ráno jsme nasedli do autobusu a vyjeli směr Brno. V Brně jsme navštívili VIDA centrum, ve kterém na nás čekala spousta vědeckých pokusů, zábavných faktů a atrakcí pro děti i dospělé. Celý areál jsme se snažili po skupinkách projít, ale celá VIDA byla tak velká, že ani někteří nestihli venkovní expozici. Po páté hodině jsme se celí vyčerpaní, ale plni poznatků, vrátili domů.

Čtvrtek byl plný biologie a zkoumání DNA. Děti s pomocí pana Cricka znázornily strukturu DNA a toto znázornění, známou šroubovici, i odpoledne tiskly na 3D tiskárně. Po skončení výukové části si zájemci mohli opéct buřtík u táboráku a poté i přespat na faře.

V pátek ráno po snídani, kdy se dostavil i zbytek nespáčů, Crickovi a dětem přišla pozvánka na udílení Nobelových cen. Aby se odprezentovaly všechny nové vynálezy, bylo potřeba, aby s tím děti pomohly. Proto každá skupina připravila představení jednoho vynálezu. A na závěr nám i Crick představil svou šroubovici DNA. Po obědě jsme zakončili celý týdenní program a rozprchli se do domovů, těšící se do školy.

 

IMG_8321   IMG_0110   IMG_0141

Naposledy přidaná fotka:

Kreativní klubovna - Vyrábění z korálků 23. 10. 2021